Pápež udelí mimoriadne požehnanie Urbi et Orbi, vyzval k celosvetovej modlitbe

672

Hlava katolíckej cirkvi vyzvala k spoločnej modlitbe Otče náš v stredu na poludnie za odvrátenie pandémie koronavírusu.

Pápež František v nedeľu pri tradičnej poludňajšej modlitbe Anjel Pána oznámil, že na budúci piatok o 18. hodine udelí mimoriadne požehnanie Urbi et Orbi, ktoré sa tradične udeľuje iba na Vianoce a Veľkú noc.

Požehnaniu, ktoré bude spojené s možnosťou získania plnomocných odpustkov, budú predchádzať modlitby, biblické čítania a adorácia na prázdnom Námestí svätého Petra.

Pápež zároveň veriacich na celom svete vyzval, aby sa v stredu o 12. hodine spojili v modlitbe Otče náš. „Na pandémiu vírusu chceme odpovedať celosvetovým charakterom modlitby, spolucítenia, láskavosti. Zostaňme spojení,“ vyzval pápež František.

Plné znenie pápežovej výzvy po modlitbe Anjel Pána:

Drahí bratia a sestry, v týchto dňoch skúšky, zatiaľ čo sa ľudstvo trasie pred hrozbou pandémie, chcel by som navrhnúť všetkým kresťanom, aby spojili svoje hlasy smerom k nebu. Pozývam všetky hlavy cirkví a vedúcich všetkých kresťanských komunít, spolu so všetkými kresťanmi rozličných vyznaní vzývať Najvyššieho, všemohúceho Boha, súčasným prednášaním modlitby, ktorú nás naučil Ježiš, náš Pán.

Pozývam teda všetkých urobiť tak viackrát za deň, ale všetci spoločne sa pomodliť Otče náš v najbližšiu stredu 25. marca na poludnie. Všetci spoločne. V deň, keď si mnohí kresťania pripomínajú zvestovanie Panne Márii o vtelení Slova, kiež Pán vypočuje jednomyseľnú modlitbu všetkých svojich učeníkov, ktorí sa pripravujú sláviť víťazstvo Zmŕtvychvstalého Krista.

S tým istým úmyslom budem v najbližší piatok 27. marca o 18. hodine predsedať modlitbovému momentu v posvätnom priestore pred Bazilikou sv. Petra s prázdnym námestím. Už teraz pozývam všetkých duchovne sa zúčastniť prostredníctvom komunikačných prostriedkov. Budeme počúvať Božie slovo, prednesieme naše prosby a budeme adorovať Najsvätejšiu sviatosť, s ktorou na záver dám požehnanie Urbi et Orbi, s ktorým bude spojená možnosť prijať plnomocné odpustky.

Na pandémiu vírusu chceme odpovedať celosvetovým charakterom modlitby, spolucítenia, láskavosti. Zostaňme spojení. Dajme pocítiť našu blízkosť tým, čo sú viac osamelí a skúšaní. Našu blízkosť lekárom, zdravotníkom, sestrám, sanitárom, dobrovoľníkom. Našu blízkosť verejným predstaviteľom, ktorí musia prijímať tvrdé rozhodnutia, ale pre naše dobro. Našu blízkosť policajtom a vojakom, ktorí v uliciach dbajú o stále dodržiavanie poriadku, aby sa plnilo to, o čo vláda žiada pre dobro nás všetkých. Blízkosť všetkým.

Vyjadrujem svoju blízkosť obyvateľstvu Chorvátska, zasiahnutému v toto ráno zemetrasením. Nech im Pán dá silu a solidárnosť, aby dokázali čeliť tejto pohrome.

A nezabudnite: dnes vezmite do rúk evanjelium a prečítajte si pokojne, pomaly, Jánovu 9. kapitolu. Aj ja tak urobím. Prospeje nám to všetkým.

Všetkým prajem požehnanú nedeľu. Nezabudnite sa za mňa modliť. Dobrú chuť k obedu a dovidenia.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu